Καλές Απόκριες και καλή Σαρακοστή!!!

«Ο δάσκαλος να’ ναι δύναμη, πράξη ο μαθητής, και το σχολείο γιορτή»….. Γιορτινή ημέρα η σημερινή για το σχολείο μας, διαφορετική….. γεμάτη πολύχρωμα ρούχα, σερπαντίνες, χορό, τραγούδι και παιχνίδι….

Αναβιώνοντας την παράδοση και αναδεικνύοντας το πνεύμα της Αποκριάς, οι μαθητές μας  φόρεσαν τις στολές τους και το προαύλιο γέμισε κλόουν, πειρατές, καουμπόι, αστυνομικούς, πιερότους….

Σε ρυθμούς καρναβαλιού, διασκεδάσαμε πολύ… χορέψαμε παραδοσιακούς χορούς και αναβιώσαμε το έθιμο με το «Γαϊτανάκι».

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων πρόσφερε σε μαθητές και εκπαιδευτικούς σουβλάκια και αναψυκτικό. Τους ευχαριστούμε πολύ για την προσφορά και την εξαιρετική συνεργασία!!!

Με την ευχή οι χαρταετοί σας να πετάξουν ψηλότερα από όλους…σας ευχόμαστε καλές Απόκριες και καλή Σαρακοστή!!!